League Of Legends Türkiye

League Of Legends Türkiye

League Of Legends Eu West

League Of Legends Eu West

League Of Legends North America

League Of Legends North America

LoL Hesap Satışı

LoL Hesap Satışı

League Of Legends Boost

League Of Legends Boost

League Of Legends Hakkında

League of Legends Türkçe’de efsaneler ligi anlamına gelen 3 boyutlu her yaş grubuna hitap eden bir savaş oyunudur. 2009 yılının ekim ayında Riot Games tarafından geliştirilen bu izometrik bakış açısına sahip oyunun yayın şirketi de yine Riot Gamesdir. Tüm hizmet hakları Riot Games tarafından güvence altına alınan bu video oyunu piyasaya çıkış yaptığında büyük bir patlama yaşamıştı. Bunun en temel nedeni teknolojik gelişmenin büyük bir ivme kazandığı ve savaş oyunları piyasasında var olan bir durgunluk sırasında aniden etkileyici ve harika bir görsel şölene sahip tasarımı ile ortaya çıkmasıdır. Oyunun baş tasarımcısı DotA olarak bilinen Defense of the Ancients haritasını tasarlayan Steve Feak'dir. Bu tasarımda en büyük etki kendisine aittir.

League Of Legends sahip olduğu genel özellikler bakımından MOBA türü bir strateji oyunudur. Oyun birçok özellik bakımından Warcraft III haritasına benzerlik gösterir. Bunda ortak tasarımcılara sahip olmanın etkisi de vardır. League of Legends 3 boyutlu izometrik bakış açısı, renkli dünyası ve sıradanlıktan uzak haritası ile kullanıcılarına büyük bir oyun oynama isteği aşılamaktadır.  Oyun içerisinde sıklıkla kullanılan 3 farklı mod bulunur. Bu modlar sırasıyla Sihirdar Vadisi, Taktik Savaşları ve ARAM modlarıdır. Sihirdar Vadisi ve ARAM maçlarında 5 er kişilik 2 takım birbiriyle rekabet eder. Amaç takımlara ait merkezlerin rakip takımın kullanıcıları tarafından doğru stratejiler ile patlatılmasıdır. Kısaca takım merkezlerinin patlatılması için başlatılan savaşlardır. Oyun içerisinde maalesef bakış açısı değiştirilemez. Ancak istenildiği zaman kamera açısı kaydırılabilir veya zoom özelliği ile yakınlaştırılabilir.

League Of Legends Ürünleri

Lol oyunu içerisinde şampiyon ve minyon olmak üzer iki tür canlı bulunur. Her şampiyon birer karakterdir ve bu karakterler sırasıyla Dövüşçü, Büyücü, Alan Kontrolcüsü, Nişancı, Avcı, Tank ve ya Uzman sınıflarından en az birer tanesinin üyesidir. Her şampiyon bir pasif, bir ulti ve üç temel yeteneğe sahiptir. Minyonlar ise oyunun genel olarak en basit birimleridir. Minyonların oyunda var olma amacı rakiplere saldırmaktır. Eğer minyonlar rakipleri tarafından öldürülebilirse altın ve deneyim kazandırırlar. Altın ve deneyim lol oyunun çevrimiçi en temel ürünlerinden ikisidir. Ancak unutulmamalı ki league of legends ürünler bakımından oldukça zengin bir strateji oyunudur. Oyun içinde 4 farklı minyon türü bulunur. Bu türler sırasıyla büyücü minyon, dövüşçü minyon, kuşatma minyonu ve süper minyondur.

Günümüzde en çok kullanılan strateji oyunlarının başını çeken League Of Legends Türkiye her yaştan milyonlarca kullanıcıya sahiptir. Özellikle tasarımın renkli olması, minyonların ölürken bıraktığı efekt, karakterlerin tasarımı hem küçük çocuklar hem de yetişkinler için oldukça etkileyicidir. Hatta bu nedenle birçok League Of Legends karakteri süs objesi ya da kıyafetlerde model ve ya baskı örneği olarak kullanılabilmektedir. Şu anda piyasada oyuncak, minyatür karakter, baskılı tişört ve ya karikatür şeklînde yüzlerce farklı League Of Legends ürünü bulunur.

Özellikle Riot Games çatısı altında stokları düzenli olarak yenilenen League Of Legends ürünleri satılmaktadır. Ancak sadece Riot Game değil birçok lisanlı mağazada bu ürünleri satmaktadır. Hatta Sevgililer günü, oyunun yıl dönümü gibi özel zamanlar için ya da VALORANT dalgası, Snowdown gibi özel güncellemeler için koleksiyonlar oluşturmaktadır. Bu koleksiyon ürünlerinden bazıları sanat ürünleri, dekor ürünleri, üst giyim, alt giyim, kapüşonlular, ceket, ev giyim, şapka, bere ve takı ürünleridir.

2021 yılında sevgililer günü için özel olarak oluşturulmuş League Of Legends koleksiyonunda figürler heykeller, kalpli rozetler ve pelüş oyuncaklar bulunuyordu.

League of Legends Riot Cash Kod Kullanımı

Riot Cash eski adı ile Riot Points, Riot Games tarafından tasarlanan Riot Games oyunlarının içerisinde kullanılan bir sanal paradır. Riot Cash ile tüm şampiyon karakterleri için sanal kostüm satın alabilirsiniz. Hesabınıza direkt olarak Riot Cash (RC) satın alabileceğiniz gibi Riot Cash kodunu satın alarak da RC yükleyebilirsiniz. Yani LoL Riot Cash kodu satın alıp League of Legends EU West oyunu içerisinde istediğiniz zaman bozdurarak RC'ye çevirebilirsiniz. Lol riot cash satış işlemleri oyunun tasarımcısı ve yayıncısı olan Riot games aracılığıyla olur. Ancak Riot Games hariç diğer oyun sitelerinden de Riot kodu satın alarak RC yükleyebilirsiniz. RC kod satın almak çok daha ekonomik ve kullanışlıdır. Sitemizin ara yüzünden lol rc mobil ödeme özellikleri hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Lol Riot Cash satın alma işlemlerini mobil cihazlarınızdan kart bilgilerinizi girerek kolay ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Riot Cash kodunun genel özellikleri; dijitaldir, pin bilgisi gerektirir, güvenlidir, satın alınmasında herhangi bir sakınca bulunmaz gibi sıralanabilir.

Güvenilir ara yüzümüzü kullanarak oyun içinde sahip olduğunuz şampiyon karakterleri için dilediğiniz zaman kullanabilmek için kolaylıkla Riot Cash satın alabilirsiniz. Ayrıca Riot Cash işlemi yanında lol için özel olarak tasarlanmış ürünlerimize de göz atabilirsiniz. Ürünleriniz satın alma işlemini yaptıktan ve ödeme işlemi tamamlandıktan sonra anlık olarak teslim edilir.

Riot Cash satın alma işlemlerinde anlık teslim edilen epinler tamamiyle kullanıcı sorumluluğundadır. Pinlerin aktif olarak kullanılır hale getirebilmesi için ilk önce oyunun web sitesinden oyun indirilmeli ve RC bölümüne pin bilgileri girilmelidir. Sizde 155'den fazla şampiyon arasından sizi en çok etkileyen şampiyonu bulabilir. Oynayış tarzınıza birebir uyan şampiyonunuzla harika bir oyun keyfî sürebilirsiniz. İsterseniz sadece bir şampiyon ile ustalaşabilir, isterseniz birden fazla şampiyon ile isterseniz de tüm şampiyon karakterlerinin hepsinde ustalaşabilirsiniz.

Ayrıca League Of  Legends hesap satışı da yapılmaktadır.

League Of Legends Sıkça Sorulan Sorular

Riot Cash Nedir?

Riot Cash, eski adı ile bilinen Riot Points'in yeni adıdır. Riot Games e-pin kodları artık birden fazla oyunda kullanılabildiği için Riot Points'in ismini “Riot Cash” olarak güncellendi. Yani Riot Points'in ismi artık Riot Cash olarak değişti. Riot Cash nedir diye soranlar için kısaca bu şekilde yanıtlayabiliriz.

LoL RP Kalktı Mı?

LoL RP yani Riot Points ismi değiştiği için artık RC yani Riot Cash olarak satılacak. Artık LoL RP yerine LoL Riot Cash satın almanız gerekecek. Riot Cash'in LoL RP'den bir farkı yok, sadece ismi değişti. Dolayısıyla Riot Cash ile hala oyun içi alışveriş yapabilir, şampiyon satın alabilir, kostüm ve geliştirme yapabilirsiniz.

League of Legends ücretli mi?

League of Legends tamamen ücretsiz olarak oyunculara sunulmuştur. Popüler MOBA oyunu LoL’e yeni başlamak isteyen oyuncuların en çok merak ettiği sorulardan biri olan League of Legends ücretli mi? sorusunu ücretsiz olarak bilgisayarınıza indirip, hesap oluşturarak hemen oynamaya başlayabilirsiniz şeklinde yanıtlanabilir. Yalnızca oyun içi kozmetik ürünler ücretli olarak mağazadan satın alınabilir.

League of Legends kaç para yatırdım?

League of Legends ne kadar harcadım diye merakınızı bu link üzerinden giderebilirsiniz. League of legends kaç para yatırdım, league of legends kaç tl yatırdım oyuncuların sıklıkla merak ettiği bir konu olduğundan Riot bu hizmeti kendisi vermeye başladı. Oynadığınız aktif sunucu baz alınarak para miktarı olarak veriyor. Lol kaç rp yatırdım, Lol kaç rp yükledim gibi soruların cevabına ise şu an ulaşılamıyor.

League of Legends kaç şampiyon var?

League of Legends şampiyon sayısı 1 Nisan 2021 itibarıyla toplam şampiyon sayısı 155’tir. League of Legends kaç şampiyon var, League of Legends kaç karakter var, League of Legends kaç hero var gibi merak edilen soruların cevapları yıl içerisinde değişkenlik gösterebilir. Her sene Riot oyuna birçok rolde yeni şampiyonlar eklemeye devam ediyor.

League of Legends ifadeler nasıl kullanılır?

League of Legends ifadeleri T tuşuna basılı tutarak ifadeler arasında mouse ile seçerek kullanılabilir. Sizin seçebileceğiniz beş ifade, oyuna girmeden client ekranında yer alan İfadeler kısmından değiştirilebilir. Oyun başladığında, ifade çarkını açmak için ilk olarak otomatik tanımlanan tuş T olarak belirlenmiştir ama bu değiştirilebilir. League of Legends ifadeler nasıl kullanılır sorusunun cevabı bu şekilde özetlenebilir.

League of Legends kaç saat oynadım?

League of Legends kaç saat oynadım sorusu oyuncular tarafından merak edilen bir soru olup bunu öğrenmeniz için yapmanız gereken adımları şu şekilde listeleyebiliriz.

 • League of Legends clientini açın
 • Profil sekmesine gidin
 • Profilde yer alan İstatistikler sekmesine tıklayın
 • Sol altta bulunan kısımda, mevcut sezon boyunca oynadığınız dereceli maçların saatlerini görebilirsiniz.

LoL toplam oyun süresini öğrenmek istiyorsanız harici bir yönteme başvurmanız gerekir. wol.gg bu link üzerinden siteye ulaştıktan sonra, sihirdar adınızı ve server seçimi yaparak girerek toplam oyun süresini öğrenebilirsiniz.

League of Legends sana özel mağaza ne zaman gelecek?

League of Legends Sana Özel Mağaza, belirli zamanlarda oyuna eklenir. Oyuncuların en çok oynadığı 6 şampiyon değerli kostümlerinin ekstra indirimli olarak sunulan bir kampanyadır. İndirimli olarak gelen kostümün sahibi olan şampiyon sizde yoksa kostümünü satın alarak  ücretsiz olarak sahip olabilirsiniz. League of Legends Sana Özel Mağaza ne zaman gelecek sorusuna net bir tarih verilmese de sık sık Riot tarafından oyuna ekleniyor.

League of Legends kite nasıl yapılır?

League of Legends kite nasıl yapılır adım adım kısaca anlatıyoruz.

 1. Oyuna giriş yapıyoruz.
 2. Oyun başladığında ESC tuşuna basarak, sol tarafta yer alan Oyun seçeneğine tıklayın.
 3. En altta yer alan “imlece doğru saldırı hareketi” seçeneğini aktif olarak ayarlayın
 4. Yine aynı sayfada “Sadece şampiyonları hedefle” seçeneğini aktif yapın
 5. Daha sonra “Otomatik saldırı” aktif duruma getirin
 6. Bu işlemler sonrasında menüde yer alan “Kısayol Tuşları““ kısmına girin
 7. Sadece Şampiyonları Hedefle tuş atamasını “A” olarak güncelleyin
 8. Yine aynı yerde yer alan Oyuncu Saldırı Hareketi Tıklaması kısayolunu X tuşu olarak belirleyin.

Tüm bu ayarlamaları adım adım uyguladığınız takdirde oyun esnasında A tuşu ile şampiyonu hedefler, X tuşu ile ise kite için kullanılır. 

League of Legends kaç GB?

League of Legends,  9.55 GB yer kaplıyor. League of Legends ne kadar yer kaplıyor, League of Legends kaç gb, League of Legends kaç mb oyuncuların sıklıkla merak ettiği bir soru olup 2021 güncel gereken depolama ihtiyacı 16 GB olarak yeterli geliyor. Önerilen depolama alanı 25 GB olarak biliniyor. Lol için gereken RAM kapasitesi ise 2 GB olarak belirtilmiştir.
 

League of Legends isim değiştirme

League of Legends isim değiştirme işlemi mağaza sekmesinde yer alan sağ üstte icon halinde ulaşabileceğiniz hesap kısmında “Sihirdar adı değişimi” ürünü ile ücretli olarak yapılmaktadır. League of Legends nick değiştirme 1300 RP ya da 13900 Mavi öz ile yapılabilir. League of Legends kullanıcı adı değiştirme onayı eğer başkası tarafından kullanılmıyorsa onaylanır ve dilediğiniz kadar tekrarlanabilir.

League of Legends ingilizce yapma

League of Legends dil değiştirme işlemini yapabilmeniz için oyun içerisinde bir yol bulunmamaktadır. Türkiye sunucusunda oynayan oyuncuların ingilizce kullanabilmesi için yapması gereken işlemleri adım adım anlattık.

League of Legends nasıl ingilizce yapılır?

 • Öncelikle League of Legends’ın kurulu olduğu klasöre ulaşmanız gerekmektedir.
 • Bunun için oyunun kurulu olduğu disk içinde klasörlere gitmelisiniz. Bu genellikle C:\Riot Games\League of Legends şeklindedir.
 • Ardından, Config klasörüne giriyoruz.
 • Config dosyası içerisinde LeagueClientSettings dosyasına giriyoruz.
 • Bu dosyayı Not Defteri ile açarak manuel ayarlamanız gerekmektedir.
 • globals;
  locale: tr_TR kısmını locale: en_GB şeklinde güncelleyin.

Değişiklikleri kaydederek dosyayı kapatıyoruz.

League of Legends ingilizce yapma işlemini bu şekilde tamamlıyoruz. Oyuna tekrar giriş yaptığınızda dil ingilizce olarak güncellenecektir.

League of Legends e posta değiştirme

League of Legends e posta değiştirme işlemi için Lol resmi sitesi üzerinden hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş yaptıktan sonra hesap ismi yazan kısımdan “Ayarlar” seçeneğine tıklıyoruz. Doğrulama adımlarını yaptıktan sonra Kişisel Bilgiler kısmında yer alan e-posta alanına değiştirmek istediğimiz mail adresini yazıyoruz. Mail adresine gönderilen doğrulama e-postası onayı sonrası güncellenecektir.

League of Legends ne zaman çıktı?

League of Legends, ilk olarak 27 Ekim 2009 tarihinde çıktı. League of legends ne zaman çıktı, league of legends kaç yılında çıktı soruları kullanıcılar tarafından oldukça merak edilen bir sorudur. İlk olarak 2009 yılında Riot Games tarafından geliştirilip MOBA türünde League of Legends: Clash of Fates adı ile çıkışını gerçekleştirmiştir. 

League of Legends nasıl indirilir?

League of legends, resmi sitesi üzerinden indirilebilir. League of Legends resmi sitesinde yer alan “Ücretsiz Oyna” butonu ile indirme sayfasına yönlendirilirsiniz. Eğer üyeliğiniz varsa  “Zaten üyeliğiniz var mı?” yazısı yanında yer alan linkten indirebilir, yoksa üyelik oluşturma adımları tamamladıktan sonra indirmeye başlayabilirsiniz. League of legends nasıl indirilir, League of legends nasıl yüklenir sorusu kısaca böyle yanıtlanabilir.

League of Legends hangi ülkenin oyunu?

League of Legends geliştirici firması Riot Games, Los Angeles Kaliforniya merkezlidir. Riot Games’in tek başına bağımsız olarak yayıncılığını da üstlendiği League of Legends Ekim 2009 tarihinde ilk çıkışını gerçekleştirdi. 2011 tarihinde Çin asıllı dev oyun firması Tencent Inc. tarafından yarı hissesi alınan Riot Games, 2015 yılında tamamen Tencent tarafından satın alındı.

League of Legends hangi tuşlarla oynanır?

League of Legends mouse ve Q,W,E,R tuşları ile oynanır. Mouse sağ tuşu ile karakteri hareket ettirirken, sol tuş ile saldırı yapabilirsin. Şampiyonların yeteneklerini Q,W,E ile kullanabilir, R tuşu ile de ultisini atabilirsin. Itemleri kullanmak için ise bulunduğu kareye göre 1,2,3,4 vs kullanılır. League of Legends hangi tuşlarla oynanır sorusu kısaca bu şekilde yanıtlanabilir.
 

League of Legends ne demek?

League of Legends, türkçeye Efsaneler Ligi olarak çevrilir. League of Legends ne demek sorusu kısaca böyle yanıtlanabilir. League of Legends kısaltma olarak ise LoL olarak kullanılmaktadır. League of Legends: Clash of Fates adı ile çıkış yapan oyun sonrasında eklentisi olan Clash of Fates’i çıkarıp yalnızca League of Legends olarak bırakılmıştır.
 

League of Legends nedir?

League of Legends, MOBA türünde popüler olan bir oyundur. League of Legends nedir, League of Legends nasıl bir oyun gibi merak edilen soruları sizler için kısaca yanıtlayalım. Riot Games tarafından 2009 yılında çıkan LoL 5v5 olarak oynanan, 150’den fazla şampiyonu bünyesinde bulunduruyor. Koridorlar üzerinde oynanan oyunda rakibin kulelerini alt ederek kazanmaya odaklı oynanan bir oyundur.

League of Legends çerçeve değiştirme

League of Legends çerçeve değiştirme işlemini oyun içerisinde profil resminize tıklayıp yapabilirsiniz Çerçeve gösterimi Dereceli ve prestij çerçeve olarak belirlenebiliyor. Dereceli çerçeve gösterimi seçildiğinde var olan derecenize göre çerçeveniz değişir. Prestij çerçevesi gösterimi seçildiyse deneyim seviyesine bağlı olarak otomatik atanır. Çerçeve seçimleri yalnızca bu iki şekilde seçilebilir, bu çerçevelerde seviyeye bağlı olarak oyunun belirlediği çerçevelerdir.
 

League of Legends kaç kişi oynuyor?

League of Legends oyuncu sayısı 2021 itibariyle 115 milyon olduğu açıklandı. League of Legends kaç kişi oynuyor sorusunun yanıtını kısaca açıklayalım. 2009 yılında çıkan Lol için ilk resmi oyuncu sayısı 2011 yılında 11 milyon olarak açıklandı. 2014 yılında 65 milyon oyuncuya ulaşarak, 2017 için bu yükselişine devam ederek 100 milyon oyuncu sayısına ulaştı. 2018 tarihinde 75 milyon sayısı ile düşüş yaşamışken güncel oyuncu sayısı ile hala yükselişte olduğunu görebiliyoruz.

League of Legends fps nasıl arttırılır?

League of Legends fps nasıl arttırılır sorusunun birden fazla yanıtı olabilir. FPS oranını etkileyen birçok neden söz konusu olup bir işlemle bunu yapmanız mümkün olmayabilir. Oyun içerisinde CTRL + F tuş kombinasyonu ile güncel Fps durumunuzu öğrenebilirsiniz.

LoL Fps arttırmanız için ise bunları yapabilirsiniz;

 • Arka Planda çalışan tüm programları kapatın
 • Ekran Kartınızın güncellemelerini devamlı kontrol ederek, güncelleme varsa yapın
 • Bilgisayarınızın fanlarını temiz tutun
 • Bilgisayar işlemcisinin termal macununu tazeleyin
 • Lol’de var olan bozuk dosyalara bağlı olarak düşük oranlar verebilmesine karşın, oyun içinde sağ üst köşesinde dişli çark simgesinden, “Tam Onarım Başlat” butonuna tıklayabilir sonrasında tekrar kontrol edebilirsin.
 • Oyunun kullandığınız görüntü ayarlarını en düşük olarak güncelleyin
 • Oyun seslerini kapatabilirsiniz

Lol FPS arttırma için yapılabilecekler yukarıda listelediğimiz gibi olup, bunlara rağmen hala sorun yaşıyorsanız bilgisayarınızı kontrol ettirebilirsiniz.